Deputatul USR Dâmbovița, Daniel Blaga, președintele acestei formațiuni politice în plan județean, a declarat, după ce și-a exprimat dreptul la vot, că a ales continuarea direcției europene și euro-atlantice…
,,Am votat. Onest, cu gândul limpede și cu speranță pentru viitor. Am ales continuarea direcției europene și euro-atlantice, statul de drept și o societate construită pe reguli, nu pe haos.
Am ales logica, nu spectacolul. Matematica, nu manipularea’’, a transmis deputatul USR Dâmbovița, Daniel Blaga.








