Miercuri seara, în jurul orei 22:25, a fost semnalată prezența unui animal sălbatic (urs) în localitatea Moroeni.
La fața locului s-au deplasat efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Dâmbovița și un echipaj SMURD de la Detașamentul Pucioasa.
Pentru informarea și protecția populației din zonă a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-Alert.








