Începând cu data de 1 aprilie 2022, Direcţia de Sănătate Publică Dâmboviţa a decis să suspende activitatea centrelor de vaccinare din cadrul Spitalului Municipal Moreni, Spitalului Orăşenesc Găeşti, Spitalului Orăşenesc Pucioasa şi Centrului Multifuncţional Titu.
,,Tot de la această dată, centrul de vaccinare existent în incinta Spitalului Judeţean de Urgenţă Târgovişte va funcţiona zilnic, în intervalul orar 800-1200.
Persoanele care doresc să se vaccineze se pot adresa acestui centru, dar şi cabinetelor medicilor de familie care desfaşoară activităţi de vaccinare împotriva COVID-19. Lista poate fi consultată pe site-ul www.dspdambovita.ro.’’, a declarat directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică Dâmbovița, dr. Sorin Stoica.








