duminică, mai 3, 2026

Publicitate

Președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan, tur de forță prin organizațiile din teritoriu!

Must read

Președintele  PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan, alături de colegii din conducerea partidului, a luat în cursul acestei săptămâni pulsul organizațiilor din teritoriu pentru a se asigura că social democrații care conduc unități administrativ teritoriale se achită de obligațiile pe care le au față de cetățeni. Grija față de oameni, dezvoltarea comunităților locale și atragerea investițiilor sunt obiectivele pe care social democrații trebuie  să le urmărească pas cu pas.

,,Săptămâna aceasta am avut discuții deschise cu toate organizațiile PSD Dâmbovița din județ. Astăzi, am stat de vorbă cu colegii noștri din zonele Moreni și Băleni despre proiectele din fiecare localitate și despre prioritățile politice pentru perioada următoare.

Întâlnirile au fost mai mult decât necesare: ne arată ce am făcut bine și trebuie păstrat, dar și unde trebuie îndreptate lucrurile. Concluzia este una singură: primarii, consilierii locali și consilierii județeni trebuie să le demonstreze oamenilor, zi de zi, că au meritat votul lor. Asta înseamnă proiecte duse până la capăt și investiții care merg înainte în fiecare localitate. Iar acolo unde bugetele locale nu ajung pentru investiții importante, există sprijin la nivelul administrației județene, astfel încât nicio comunitate să nu fie lăsată deoparte.

Tocmai de aceea, am discutat și despre marile investiții din județ: proiectele de infrastructură rutieră, extinderea și modernizarea rețelelor de apă și canalizare, investițiile din sănătate și din învățământ – toate fiind parte dintr-un efort susținut de dezvoltare, care ridică nivelul serviciilor publice și crește calitatea vieții în Dâmbovița.

Se vede tot mai clar că și investitorii privesc județul Dâmbovița cu alți ochi: stabilitatea și proiectele serioase aduc încredere, investiții și locuri de muncă. Putem ridica ștacheta? Da. Pentru asta au fost întâlnirile din aceste zile: să vedem ce funcționează, ce trebuie îndreptat și unde trebuie să corectăm rapid și să accelerăm ritmul. La final contează ce rămâne în urmă: proiecte și rezultate, iar PSD își face treaba în fiecare comunitate din Dâmbovița’’, a transmis președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan.

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article