

Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan a efectuat astăzi o vizită de lucru la Spitalul Județean de Urgență Târgoviște pentru a verifica modul în care se derulează investițiile la cea mai importantă unitate medicală din județ. Proiectele din domeniul sănătății rămân în continuare prioritatea zero a administrației județene.
,,Secția de Tratamente Recuperatorii se află în plin proces de modernizare, prin proiectul Consiliului Județean Dâmbovița, finanțat prin PNRR. Lucrările la Pavilionul Administrativ, parte a aceluiași proiect, au fost finalizate. Blocul Alimentar este în renovare, astfel încât hrana pacienților să fie pregătită în spații moderne și sigure.
De asemenea, am mers și la Ambulatoriul de Specialitate, finalizat anul trecut, pentru a vedea cum funcționează și răspunde nevoilor pacienților. Monitorizez îndeaproape proiectele din sănătate, pentru ca fiecare investiție să se transforme în servicii de calitate pentru dâmbovițeni’’, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.











