miercuri, iunie 24, 2026

Publicitate

Interesele dâmbovițenilor reprezentate la sesiunea plenară a Comitetului European al Regiunilor de președintele CJD, Corneliu Ștefan!

Must read

Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan a participat, la Bruxelles, la cea de-a 166-a sesiune plenară a Comitetului European al Regiunilor. Au fost abordate teme de importanță majoră pentru viitorul Uniunii Europene și al tuturor regiunilor din UE.

,,Am luat parte la dezbateri privind: provocările și oportunitățile referitoare la forța de muncă din domeniul sănătății, sprijinirea fermierilor în lanțul agroalimentar, viitorul buget al Uniunii Europene, prioritățile Comitetului pentru perioada 2025–2030 și procesul de aderare a Republicii Moldova la Uniunea Europeană.

Pentru ca politicile europene să aibă impact, ele trebuie să ajungă acolo unde contează cel mai mult: în comunități. Dâmbovița face deja pași concreți în această direcție și este hotărâtă să transforme ideile europene în soluții locale, adaptate la nevoile reale ale oamenilor din județul nostru’’, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article