Sâmbătă seara, în jurul orei 20:16, pompierii dâmbovițeni au fost solicitați să intervină la un incendiu produs la o casă din comuna Dragomirești, sat Râncăciov.
Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu un echipaj.
La fața locului, incendiul s-a manifestat generalizat, afectând casa pe o suprafață de aproximativ 70 de metri pătrați. Incendiul a fost localizat în scurt timp, echipajele lucrând la lichidarea acestuia. Nu au fost identificate victime.









