Noua administrație locală de la Moreni a reușit, într-un timp relativ scurt, să atragă investiții importante pentru dezvoltarea infrastructurii educaționale, pentru construirea de locuințe sociale, pentru modernizarea drumurilor, și nu numai. Preocupat de dezvoltarea orașului Moreni, care trebuie să ajungă din urmă celelalte centre urbane din județ, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, împreună cu primarul municipiului Moreni, Gabriel Purcaru, a vizitat, încă de la primele ore ale zilei, două dintre șantierele pe care se lucrează în momentul de față.


,,Este o certitudine: sunt investiții și rezultate bune! Pentru tinerii cu probleme sociale, se construiesc 10 blocuri, în total 60 de apartamente, printr-un proiect finanțat prin Compania Națională de Investiții, în valoare de 4.000.000 euro. În paralel, Școala Gimnazială Nr. 1 se reabilitează, iar de anul viitor elevii vor învăța în condiții mai bune. Mă bucur să văd că în Moreni lucrurile se mișcă bine și că investițiile sunt vizibile. Sunt alături de fiecare comunitate din Dâmbovița și voi susține întotdeauna proiectele care îmbunătățesc viața oamenilor din județul nostru’’, a transmis președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan.











