Publicitate

Jandarmii dâmbovițeni vor fi în mijlocul cetățenilor pentru un sfârșit de săptămână în siguranță

Must read

Jandarmii vor fi la datorie la sfârșit de săptămână, astfel încât cetățenii care vor participa la manifestările publice organizate la nivelul județului nostru să se afle în siguranță.

Jandarmii vor fi prezenți în 5 localități dâmbovițene, unde vor avea loc activități cultural-artistice/ comerciale și recreative, astfel:

  • în perioadfa 14-16 august, la activitățile cultural-artistice ocazionate de „Zilele Comunei Hulubești” (zona centrală a localității);
  • sâmbătă, 15 august, la „Ziua Comunei Văleni-Dâmbovița” (zona „Cabana Mălăiște”), „Ziua Comunei Sălcioara” (pe terenul de la intrarea în satul Ghinești) și la „Ziua Comunei Potlogi” (pe terenul din spatele Palatului Brâncovenesc);
  • în zilele de 15 și 16 august, la activitățile cultural-artistice/comerciale prilejuite de Târgul anual tradițional din comuna Cornești (izlazul din satul Postârnacu).

Misiunea jandarmilor este de a asigura protecția tuturor participanților, pentru desfășurarea manifestărilor în condiții de siguranță, precum și prevenirea faptelor antisociale.

Pe această cale, adresăm celor care vor fi prezenți la aceste evenimente publice următoarele recomandări preventive:

  • să respecte măsurile stabilite de organizatorii evenimentelor;
  • să evite implicarea în conflicte de orice natură și să adopte o atitudine preventivă, pentru siguranța proprie și a celor din jur;
  • să acorde atenție copiilor pentru a evita riscul de a se rătăci în mulțime;
  • să semnaleze orice situație de pericol ori faptă antisocială la structurile de ordine și siguranță publică aflate în misiune.

Informare, Relații Publice şi cu Publicul

 

 

 

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article