duminică, iunie 28, 2026

Publicitate

Cinematograful „Independența” a fost animat astăzi de sute de copii

Must read

340 de prichindei au urmărit piesa „Vrăjitorul din Oz”, pusă în scenă de actorii Teatrului „Tony Bulandra” din Târgoviște, pe cea mai modernă scenă din municipiu.

,,Cei mici provin de la Școala Gimnazială „Vasile Cârlova” (Nr. 1), Școala de Arte „Bălașa Doamna”, Școala Gimnazială „Prof. Paul Bănică” (Nr. 11), Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” (Nr. 8) și Grădinița „Model”. De asemenea, au asistat la spectacol și 11 copii de la Școala Specială din Târgoviște, care au avut alături de ei și însoțitori’’, a transmis primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan pe pagina sa de socializare.

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Publicitate -spot_img

Latest article