Ieri, în Parlamentul României, deputatul PSD Dâmbovița, Carmen Holban a susținut Proiectul de Lege privind declararea lunii martie ca *Luna Femeilor* (PLX 181/2025). Carmen Holban susține că proiectul de lege are ca obiect de reglementare declararea lunii martie ,,Luna Femeilor“, perioadă dedicată recunoașterii și celebrării contribuțiilor femeilor din România în toate domeniile de activitate.
,,Potrivit inițiativei, autoritățile administrației publice centrale și locale, precum și instituțiile publice aflate în subordinea sau coordonarea acestora, pot organiza sau sprijini material și financiar organizarea de manifestări culturale, artistice, educative și științifice, precum și acțiuni social-culturale dedicate femeilor și rolului acestora în societate. Votul meu a fost – PENTRU’’, a transmis deputatul PSD Dâmbovița, Carmen Holban.








