joi, iunie 25, 2026

Publicitate

Urs… în comuna Mănești, sat Drăgăești! A fost emis mesaj RO- Alert!

Must read

Noaptea trecută, în jurul orei 22:17 a fost semnalată prezența unui animal sălbatic (urs) în comuna Mănești, satul Drăgăești.

La fața locului au  intervenit un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Dâmbovița și Detașamentul de Pompieri Târgoviște cu un echipaj SMURD.

Pentru informarea populației din zonă a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-Alert.

Pentru evitarea unor situații care vă pot pune viața în pericol, accesați platforma FII PREGĂTIT- https://fiipregatit.ro/ghiduri/animale-salbatice-comportament-fata-de-animale-salbatice-18-66#despre-animale-salbatice-215 și respectați recomandările autorităților.

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article