Aninoasa, Doicești, Șotânga, Vulcana Pandele și Brănești sunt localitățile care au fost vizitate astăzi de președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan împreună cu prefectul județului, Marian Tănase. Discuțiile cu primarii din aceste unități administrativ teritoriale s-au axat pe stabilirea direcțiilor de acțiune potrivite și pașii concreți care trebuie făcuți pentru modernizarea comunităților dâmbovițene.


,,Am fost și la lucrările de pe DJ 712 Târgoviște – Șotânga – Vulcana Pandele – Brănești – Pucioasa, un tronson important din cadrul proiectului „Dezvoltarea infrastructurii de transport județean prin modernizarea DJ 712 (Pucioasa – Brănești – Vulcana Pandele – Șotânga – Târgoviște), DJ 720C (Gura Ocniței – Ocnița) și DJ 720A (Gura Ocniței – Adânca – Bucșani – Mărcești – Finta – Postârnacu – DN 1A)”.
Munca din teren ne oferă o imagine clară asupra a ceea ce se întâmplă în fiecare localitate – vedem ce merge bine și unde trebuie să intervenim mai mult. Lucrăm împreună, administrația județeană și cea locală, pentru ca Dâmbovița să se dezvolte așa cum ne dorim cu toții!’’, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.













