După vacanța de aproape 3 săptămâni în care angajații la stat, în marea lor majoritate, au stat în vacanță, în timp ce anumite industrii din zona privată au lucrat la foc continuu, omul de afaceri Valentin Calcan, președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița trage un nou semnal de alarmă cu privire la inflația scăpată de sub control, dar și la taxarea suplimentară a firmelor care a intrat în vigoare de la începutul acestui an, fără ca mediul privat să fie consultat în acest sens.
,,România! Mai muncim și noi? De aproape 3 săptămâni, în afara industriilor care nu pot “pleca în vacanță” (un special pt ospitalitate), totul a fost un dolce farniente în frumoasa noastră Românie! Ne mai mirăm că avem o inflație cât casa, că onor Guvernul ne taxează în plus încă de acum 8 zile, că nu putem nici măcar visa la moneda euro, asta ca să punctez doar câteva din “victoriile” noastre ? Ce facem?’’, a semnalat omul de afaceri Valentin Calcan, președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița.









