Mai sunt doar câteva zile până la „Zilele Județului Dâmbovița”, eveniment care are loc în perioada 30 mai – 4 iunie 2025! Consiliul Județean Dâmbovița îi invită pe dâmbovițeni la Curtea Domnească unde se organizează cea de-a IV-a ediție a „Zilelor Județului Dâmbovița”, manifestare care a devenit deja o tradiție și un reper important în viața culturală și socială a județului. În perioada 30 mai – 4 iunie, întreg județul va fi în sărbătoare! Autoritățile promit că ediția din acest an a „Zilelor Județului Dâmbovița” 2025 va depăși orice așteptare.
Dâmbovițenii sunt invitați la super concerte, la spectacole medievale, competiții, târguri tradiționale și ateliere dedicate copiilor. De ,,Zilele Județului Dâmbovița’’ va fi inaugurat și Muzeul Tradițiilor Militare Dâmbovițene – Școala de Cavalerie. Vor urca pe scenă: Theo Rose, Andrei Ursu, Irina Rimes, Rareș, Damian&Brothers, The URS, iar la final va fi un spectacol de artificii și lasere.

,,Vineri încep “Zilele Județului Dâmbovița”! Din 30 mai până pe 4 iunie, sunteți invitații Consiliului Județean Dâmbovița la o nouă ediție a unui eveniment care a devenit tradiție: “Zilele Județului Dâmbovița” – ediția a IV-a!
Timp de 6 zile, vom sărbători împreună prin concerte, spectacole medievale, competiții și târguri tradiționale – un program gândit pentru copii și părinți, pentru tineri, pentru seniori, pentru toți cei care simt că Dâmbovița este acasă. Totul, într-o atmosferă plină de energie, tradiție și voie bună.
Vă așteptăm să fiți parte din această sărbătoare a comunității noastre, să ne bucurăm împreună de ceea ce suntem și de ceea ce putem construi, zi de zi, pentru Dâmbovița’’, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.
PROGRAMUL complet al „Zilelor Județului Dâmbovița” îl găsiți mai jos.











