În jurul orei 17:25 pompierii dâmbovițeni au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu produs la un punct de transformare electrică din orașul Pucioasa.
Pentru gestionarea situației de urgență au acționat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Pucioasa, cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, iar în sprijin a intervenit Detașamentul de Pompieri Târgoviște, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă.
Având în vedere degajările masive de fum, a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-Alert pentru informarea populației din zonă.
Totodată, pentru siguranța persoanelor aflate în proximitatea incendiului, s-a procedat la evacuarea preventivă a acestora.
Incendiul a fost localizat. Se acționează în continuare pentru răcire.










