,,29 aprilie, Ziua Veteranilor de Război!
La mulți ani, dragi veterani din Dâmbovița și din întreaga Românie! Vă îndemn pe toți să nu îi uităm pe acești eroi ai patriei noastre! Dacă-i uităm pe ei înseamnă că ne uităm pe noi, îi uităm pe bunicii și străbunicii noștri!
Cinste și onoare!’’
Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița










