duminică, iunie 28, 2026

Publicitate

ISU Dâmbovița: A doua sesiune de informare a cetățenilor privind prevenirea incendiilor!

Must read

Structurile de informare publică și prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Basarab I” al judeţului Dâmboviţa, împreună cu polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița și comisari ai Gărzii Naționale de Mediu au desfășurat astăzi, 15 aprilie a.c., activități informativ-preventive cu privire la consecințele săvârșirii unor infracțiuni de distrugere prin incendiere, modalitățile de prevenire a incendiilor și conștientizarea de către cetățeni a efectelor negative asupra mediului înconjurător.

În cadrul sesiunilor de astăzi, cetățenii din localitățile Crângurile și Ludești, au primit recomandări cu privire la modalitățile de prevenire a incendiilor, indiferent de natura acestora, precum și informații referitoare la consecințele juridice pe care le pot suporta în cazul săvârșirii unor infracțiuni contra patrimoniului.

 

COMPARTIMENT

INFORMARE ȘI RELAȚII PUBLICE

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Publicitate -spot_img

Latest article