Duminică, de Florii, în zi de mare sărbătoare creștină, în prezența președintelui CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a colegilor parlamentari, a senatorului Titus Corlățean, a deputaților Carmen Holban, Radu Popa și Ionuț Vulpescu, a secretarului de stat Ionuț Săvoiu, a altor colegi de partid, dar și a numeroși locuitori ai comunei, Marian Țachianu și-a depus candidatura pentru funcția de primar al comunei Braniștea din partea Partidului Social Democrat. Acesta a luat decizia de a se reîntoarce la Primărie, după experiența de parlamentar, pentru a-și continua munca de primar și a implementa investițiile de care localitatea are mare nevoie.
„M-am bucurat de momente deosebite alături de colegii și prietenii mei din conducerea PSD Dâmbovița, cu ocazia depunerii oficiale a candidaturii pentru un nou mandat în funcția de primar al comunei Braniștea. Mă întorc la Primărie pentru a continua proiectele utile pe care le-am inițiat în mandatul trecut și vă cer, stimați concetățeni, să aveți încrederea că doar cu o viziune orientată spre progres, întărită de experiența administrativă solidă, putem continua dezvoltarea comunei noastre! Vin în fața dumneavoastră cu o echipă de consilieri care și-au dovedit caracterul, maturitatea, oameni care au realizări importante în viață și în carieră. Am convingerea că îmi veți fi alături în acest moment important, pentru a reda comunității noastre prestigiul pe care îl merită. Împreună reușim. Să fie într-un ceas bun!”, a transmis deputatul Marian Țachianu, candidatul PSD Dâmbovița pentru Primăria Braniștea.

„Alături de colegul Marian Țachianu, deputat PSD de Dâmbovița, candidat pentru funcția de Primar al comunei Braniștea. Marian a fost anterior un foarte bun primar al comunei și a lăsat la cheie proiecte deosebite de dezvoltare ale localității, unele finalizate înainte de 2020, altele licitate sau în fază avansată, la acel moment. Pasul său înainte spre Camera Deputaților a lăsat loc liber unui mandat (profund incompetent) liberal de primar, care practic a rupt comuna de procesul de dezvoltare al întregii zone. Este timpul ca Marian Țachianu să reia proiectele de unde le-a lăsat și să relanseze sensul pozitiv, de progres pentru comunitatea din Braniștea. Succes, Marian Țachianu, ai toată susținerea noastră, a echipei PSD”, a transmis senator Titus Corlățean, prim-vicepreședinte PSD Dâmbovița.










