marți, aprilie 21, 2026

Daniel Blaga, alături de președinta USR, Elena Lasconi la depunerea candidaturii!

Must read

Alături de colegii săi, deputatul USR Dâmbovița, Daniel Blaga a însoțit-o astăzi pe președinta USR, Elena Lasconi la Biroul Electoral Central (BEC) pentru a-și depune candidatura la alegerile prezidențiale din luna mai. Și fostul președinte al USR, Cătălin Drulă a fost alături de Elena Lasconi care nu ia în calcul o posibilă retragere din cursă, ci dimpotrivă vrea să câștige alegerile prezidențiale.

,,Am fost și sunt un om de echipă, mereu în slujba oamenilor. Mi-a fost drag astfel să fiu alături de colegi la lansarea candidaturii Elenei Lasconi pentru alegerile prezidențiale.

Nu știu cum ar fi arătat un drum comun al forțelor democratice și pro-europene reale, deși m-aș bucura să prindem împreună acea zi. Până atunci, știu sigur că valorile libertății, ale statului de drept, ale egalității de șanse, pro-europene și pro-NATO rămân inalienabile alături de USR și de Elena Lasconi. Asta e o certitudine’’, a transmis deputatul USR Dâmbovița, Daniel Blaga.

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article