vineri, iunie 26, 2026

Publicitate

CJD: Proiectul de construire a spitalului de pediatrie din municipiul Târgoviște a fost depus pentru finanțare!

Must read

Pas important pentru construcția spitalului de pediatrie din Târgoviște! Autoritățile județene au reușit să finalizeze proiectul și să-l depună în vederea obținerii finanțării! Investiția se ridică la 325 milioane de lei și va reprezenta o gură de oxigen pentru sistemul spitalicesc județean pentru că va răspunde nevoilor medicale ale copiilor dâmbovițeni.

,,Un nou început de săptămână și o nouă veste bună! Proiectul de construire a spitalului de pediatrie din municipiul Târgoviște a fost depus pentru finanțare! Este un proiect în valoare de 325 milioane de lei, bine gândit, astfel încât să răspundă în mod concret nevoilor medicale ale copiilor dâmbovițeni! Părinții nu vor mai fi nevoiți să meargă la clinici din București sau din alte județe, ci vor găsi soluția medicală chiar în Dâmbovița!

Am promis și am demonstrat că echipa Consiliului Județean a făcut o prioritate din modernizarea infrastructurii medicale din județ! Proiectul spitalului de pediatrie este unul la care țin foarte mult și mă voi asigura că, după ce vor fi parcurse toate etapele, vom obține finanțarea și îl vom vedea construit’’, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article