marți, iunie 23, 2026

Publicitate

BISERICAA DĂRUIT APARATURĂ TEHNICĂ MEDICALĂ SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ DIN TÂRGOVIȘTE

Must read

Spitalul Județean de Urgență Dâmbovița a primit în dar, vineri, 14 iunie 2024,aparatură tehnică-medicală (tensiometre, pulsoximetre, termometre non- contact) și acatiste ale unor sfinți, din partea parohiilor: Sf. Împărați  Constantin și Elena, Sf. Nicolae Andronești, Sf. Dumitru, Pietrari I și Teiș, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord.

Desfășurată în cadrul proiectului filantropic de sprijinire constantă a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, acțiunea caritabilă a fost realizată de preoții de la parohiile mai sus menționate, alături de cântăreții și tineri din cadrul comitetelor parohiale de tineret.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

- Publicitate -spot_img

Latest article