duminică, iunie 28, 2026

Publicitate

Au fost suplimentate sumele pentru hrana pacienților din spitale!

Must read

S-a votat majorarea sumelor alocate pentru hrana pacienților internați în unitățile sanitare publice! Decizia a fost luată în Comisia pentru Sănătate și Familie din Camera Deputaților!

,,Valoarea sumelor se actualizează anual prin ordin al ministrului Sănătății, ține cont de rata inflației și nu poate fi mai mică de 22 de lei pe zi de pacient spitalizat.

Toate cheltuielile sunt suportate din bugetul de stat, iar unitățile sanitare mai au posibilitatea suplimentării sumei prin identificarea altor surse financiare decât cele asigurate în mod direct de stat sau CNAS’’, a anunțat deputatul PSD Dâmbovița, Carmen Holban.

 

 

Publicitate

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Publicitate -spot_img

Latest article