În jurul orei 16:51, pompierii dâmbovițeni au fost solicitați să intervină în cazul unui eveniment rutier produs pe raza Municipiului Târgoviște, în zona centrală a orașului, respectiv în apropierea Școlii Gimnaziale ,,Ioan Alexandru Brătescu Voinești’’.
Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o autospecială SMURD.
La sosirea echipajelor au fost identificate două autoturisme implicate în eveniment și o victimă de sex feminin. Aceasta a fost asistată medical, ulterior fiind transportată la spital pentru îngrijiri suplimentare.
Concomitent au fost asigurate măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.











