George Simion, candidatul AUR pentru președinția României, intră detașat în turul 2! Acesta a obținut cele mai multe voturi în județul Dâmbovița, fiind primul în toate localitățile județului. Pe locul 2 s-a aflat candidatul independent Victor Ponta, iar pe locul 3 s-a situat Crin Antonescu, candidatul coaliției PSD-PNL-UDMR.
Publicitate

Dâmbovițenii l-au votat masiv pe George Simion la prezidențiale! Victor Ponta este pe locul 2, iar Crin Antonescu pe 3!







