Sesiune de informare desfășurată de către Biroul pentru Imigrări Dâmbovița, în parteneriat cu Inspectoratul Teritorial de Muncă Dâmbovița și cu sprijinul Camera de Comerț Dâmbovița, în scopul prevenirii și combaterii muncii nedeclarate a străinilor. Evenimentul va avea loc vineri, 04.04.2025, la ora 10.00, la sediul Camerei de Comerț Dâmbovița din Calea Câmpulung, nr.6A, etaj 1, Târgoviște, Dâmbovița.
,,Grupul țintă îl reprezintă atât angajatorii care au străini încadrați în muncă, cât și cei care urmează ori intenționează să angajeze străini, dar și străinii care desfășoară ori doresc să desfășoare activități lucrative în România.
Obiectivele sesiunii sunt:
-Informarea cu privire la condițiile în care pot fi angajați străinii;
-Informarea cu privire la obligațiile ce le revin angajatorilor;
-Regimul juridic aplicabil muncitorilor străini pe teritoriul României.
Participarea oferă totodată oportunitatea stabilirii unor noi contacte în mediul antreprenorial și administrativ. În speranța că veți fi alături de noi la acest eveniment, vă rugăm să confirmați prezența dumneavoastră până la data de 𝟎𝟑.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟓, prin e-mail la adresa 𝐦𝐢𝐡𝐚𝐢.𝐥𝐮𝐩𝐨𝐢𝐮.𝐢𝐠𝐢@𝐦𝐚𝐢.𝐠𝐨𝐯.𝐫𝐨.’’, transmite Camera de Comerț Dâmbovița.








