Nici municipiul Târgoviște nu a fost ocolit de furia naturii, iar intervenția administrației publice locale târgoviștene a fost promptă!

Potrivit primarului municipiului Târgoviște, Cristian Stan, în noaptea de duminică spre luni, aproximativ 20 de arbori au fost rupți de vijelie, cei mai mulți pe bulevardul Libertății, au fost branșamente electrice deteriorate, acumulări mari de apă, acoperișuri smulse, toate acestea reprezentând bilanțul provizoriu al fenomenelor meteo extreme de seara trecută!

Totodată peste 50 de lucrători din cadrul Eco-Sal, Direcției de Salubritate, Companiei de Apă, Serviciilor Publice Municipale, plus echipajele ISU, au acționat pentru înlăturarea efectelor vijeliei.











